ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13418113
*
nr 1341 8113
Spegel
160x75 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 20:14:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 18:02:51
1
100 kr
17/8 19:39:47
2
250 kr
17/8 20:01:19
3
200 kr
17/8 20:01:19
2
250 kr (Budbetjänt)
17/8 20:01:43
3
300 kr
17/8 20:06:24
2
450 kr
17/8 20:07:15
3
400 kr
17/8 20:07:15
2
450 kr (Budbetjänt)
17/8 20:07:46
3
500 kr
17/8 20:09:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1341 8113
Spegel
160x75 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 18:02:51 | 1 | 100 kr |
17/8 19:39:47 | 2 | 250 kr |
17/8 20:01:19 | 3 | 200 kr |
17/8 20:01:19 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/8 20:01:43 | 3 | 300 kr |
17/8 20:06:24 | 2 | 450 kr |
17/8 20:07:15 | 3 | 400 kr |
17/8 20:07:15 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/8 20:07:46 | 3 | 500 kr |
17/8 20:09:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02